Cookie Consent by Free Privacy Policy website
0

 

Zkušenosti našich zákazníků


 

 

p. Vlček, Praha

 

Infrasaunu jsme od počátku vybírali zejména s ohledem na předpokládané zdravotní účinky saunování. A to jak ty pozitivní, tak ty negativní.

Manželka má totiž kvůli problémům se srdcem zakázané saunování ve finské saunĕ, naopak infrasauna dle lékaře nevadí. Dcera má chronickou chorobu hybnosti obratlů páteře, takže jsme se při výběru zaměřili na co nejlepší vlastnosti zářičů.

 

Samozřejmě rozhodovalo i vybavení pro příjemný relax, takže jsme určitě chtěli světelné efekty a možnost pouštění vlastní hudby.

 

Účinky jsem srovnával i s finskou saunou. V ní se krátkodobě, ihned po saunování cítím lépe, ve vĕtší euforii. Ale z hlediska komfortu a pohody při procesu saunování mi více vyhovuje infrasauna.

 

Vyhříváme jí s ohledem na zdravotní stav jen na nižší teplotu, max. 50 stupňů a využíváme ji hned po zapnutí, protože za nejvíc přínosný pro naše zdravotní potřeby považujeme vliv infrazářičů, nikoli proces pocení.

 

Proto jsme také zvolili saunu se zářiči Philips Vitae. Dcera se po jejich používání cítí se zády lépe.

 

Ale na nějaké srovnání je ještě asi brzo, v létě saunu používáme zřídka, uvidíme po letošním podzimu a zimě. V tomto období se saunujeme pravidelně, alespoň 2x týdně.

 


Pĕkný den a hodně zdraví 

 

Vlček

 

 

 

p. Pojerová, Liberec

 


Saunu jsem vybírala podle počtu a druhů výhřevných panelů, velikosti lavice a vzhledu sauny (prosklená čelní stěna). Cena byla při výběru sauny na posledním místě.

 

Původně jsem uvažovala i o finské sauně, ale pak zvítězila kvůli téměř každodennímu využívání, infra..

 

U finské bych musela řešit ochlazování mezi saunováním a to u infra není. Celkově stačí hodina i s nahřátím a to si najdu, i při svém pracovním vytížení.

 

Moje sauna se nahřeje asi za 20 minut na 45 stupňů. Je to pro mě tak akorát tam vstoupit a zůstat cca 30 minut. Ze sauny odcházím, když je tam téměř 60. Ale tak, jak to využívám, je pro nás dostečné. Využívají i děti. Lavice je pro dvě osoby pohodlná. Oceňuji i ergonomickou opěrku zad, která byla v ceně a je moc příjemná.

 

Důležitá pro mě byla i montáž. Při zkoušení sauny technik zjistil, že je problém s přívodem elektriky. Domluvili jsme se hned na montáž nového kabelu z rozvaděče. Nemusela jsem tedy nikoho hledat. Víte, jak to v dnešní době je s řemeslníky ))

 

Pravidelné používání sauny si na mě všimli i v práci. Jsem více v pohodě. Pokožka je lepší ))

 


Děkuji Pojerová